Konsuler

Islands honorære konsuler er private borgere som ivaretar islandske intresser i sitt virkomhetsområde. Honorære konsuler mottar ikke lønn for sitt viktige arbeid.

 


 

Islands konsulære representasjon i Norge

Bergen

Konsul Kim Fordyce Lingjærde
c/o Stiftelsen Bryggen
Besøksadr.:  Bredsgården 1 D, 5003 Bergen
Mobil        908 88 971
E-post:      konsul@impress.no

 

Bodø

Konsul Reidar Johan Evensen
Besøksadr.: Artic Consult AS, Slåttlia 6
Postadr.: Postboks 154, 8001 Bodø
Tlf.                   75 56 35 00
Mobil               91 57 00 21
Telefax             75 56 35 71
E-post             ahobodoe@online.no

 

Haugesund

Konsul Arne W. Aanensen
Besøksadr.: Hagland, Smedasundet 97B         
Postadr.: Postboks 98, 5501 Haugesund
Assistent: Louise HMN Rasmussen     
Tlf.                 52 70 12 00
Mobil             90 87 34 51
Telefax           52 70 12 11
E-post            Consulate.Iceland@hagland.com

     

Kristiansand

Konsul Sigmund Andersen
Besøksadr.: Kystveien 640, 4639 Kristiansand
Postadr.: Kystveien 640, 4639 Kristiansand
Mobil               90 08 53 59
E-post             sigmuan2@online.no

 

Stavanger/Sandnes

Konsul: Jonathan Garrett Wanger Sunnarvik
Besøksadr.: SandnesSparebank, V-Svanholmen 4
Postadr.: Postboks 1133, 4391 Sandnes
Mobil               48 09 46 74
Telefax             51 67 68 49
E-post  jonathan.sunnarvik@sandnes-sparebank.no

 

Tromsø

Konsul Ragnhild Fusdahl                    
Besøksadr.: Sjøgaten 16
Postadr.: Sjøgaten 16, 9008 Tromsø
Assistent: Line Fusdahl
Mobil               90 68 78 33
Telefax             77 68 30 88
E-post             ragnhild.fusdahl@outlook.com

                

Trondheim                                                               

Konsul Lars Bjarne Tvete
Besøksadr.: Pilar Management, Osloveien 23
Postadr.: Osloveien 23, 7018 Trondheim                             
Mobil               91 17 03 08
E-post  lars.tvete@pilarmanagement.no
 

Ålesund

Konsul Are Opdahl
E-post             are@advo.no
Besøksadr.: Advokat Garmann&Opdahl, Notenesgate 3 Å.
Postadr.: Postboks 16 Sentrum, 6001 Ålesund
Tlf.                   70 16 18 00
Mobil               90 91 62 30
Telefax             70 16 18 20

 



Inspired by Iceland