Konsuler

Islands honorære konsuler er private borgere som ivaretar islandske intresser i sitt virksomhetsområde. Honorære konsuler mottar ikke lønn for sitt viktige arbeid.

 


 

Islands konsulære representasjon i Norge

Bergen

Konsul Kim Fordyce Lingjærde
c/o Stiftelsen Bryggen
Besøksadr.:  Bredsgården 1 D, 5003 Bergen
Mobil        932 39 839
E-post:      konsul@impress.no
Hjemmeside: http://impress.no/islands-konsulat/ 

 

Bodø

Konsul Reidar Johan Evensen
Besøksadr.: Artic Consult AS, Slåttlia 6
Postadr.: Slåttlia 6, 8072 Bodø
Tlf.                   75 56 35 00
Mobil               91 57 00 21
E-post             reidar@arcticconsult.no

 

Haugesund

Konsul Arne W. Aanensen
Besøksadr.: Hagland, Smedasundet 97, Haugesund         
Postadr.: Postboks 98, 5501 Haugesund
Assistent: Louise HMN Rasmussen / Marianne Samuelsen Sætre   
Tlf.                 52 70 12 00 
Mobil             90 87 34 51
E-post            Consulate.Iceland@hagland.com

     

Kristiansand

Konsul Sverre Bragdø-Ellenes 
Besøksadr.: Østre Strandgate 5, Kristiansand
Postadr.: c/o Wangen & Co. Advokater AS, Østre Strandgate 5, 4610 Kristiansand 
Mobil              402 909 85 
E-post             sverre.ellenes@wlaw.no

 

Stavanger/Sandnes

Konsul: Jonathan Garrett Wanger Sunnarvik
Besøksadr.: Sandnes Sparebank, Havnespeilet, Rådhusgata 3, Sandnes
Postadr.: Postboks 1133, 4391 Sandnes
Mobil               48 09 46 74
E-post  jonathan.sunnarvik@sandnes-sparebank.no

 

Tromsø

Konsul Grete Wilsgaard                    
Besøksadr.: Grønnegata 53
Postadr.: c/o Jobzone Tromsø, Postboks 537, 9256 Tromsø
Tlf.         77 28 41 00
Mobil     908 66 924
E-post     grete@jobzone.no

                

Trondheim                                                               

Konsul Lars Bjarne Tvete
Besøksadr.: Pilar Management, Osloveien 23, Trondheim
Postadr.: Osloveien 23, 7018 Trondheim                             
Mobil               91 17 03 08
E-post  lars.tvete@pilarmanagement.no
 

Ålesund

Konsul Are Opdahl
E-post             aop@ovgj.no
Besøksadr.: Advokatfirmaet Øverbø Gjørtz, Waagangaarden, Korsegata 4 B, Ålesund
Postadr.: Islands konsulat, Korsegata 4 B, 6002 Ålesund
Assistent: VibekeLandre
Tlf.                  70 30 72 77
Mobil               90 91 62 30
 

 

Video Gallery

View more videos